Tažná spojka AK 160 Ausf. B pr. 50 mm, 1600 kg

100 296
Výrobce:AL-KO
Pro přívěsy:brzděné
Montáž:trubka pr. 50 mm
Pro přívěs o maximální hmotnosti:1600 kg
Montážní otvory – průměr:12,5 mm (pro šrouby M12)
Montážní otvory – rozteč:50 až 54 mm
Montážní otvory – umístění:univerzální
Stiskací pojistka otevírání tažné spojky:ne
Lze montovat na brzdy:AL-KO
Part ID:1225068

 

 

Tažná kulová spojka (přípojný kloub) AL-KO AK 160 je určená pro montáž na nájezdové brzdy do 1600 kg s průměrem tažné trubky 50 mm a vrtáním pro horizontálně umístěné upevňovací šrouby. Touto tažnou spojkou je vybavena např. nájezdová brzda AL-KO typ 161S. Spojka se běžně upevňuje dvěma horizontálně umístěnými šrouby M12x70 (nejsou součástí dodávky, dodáváme je samostatně). V zadní části tažné spojky je také otvor pro vertikálně umístěný šroub, který umožňuje použít tažnou spojku i na nájezdových brzdách s upevňovacími šrouby umístěnými „do kříže“.

Maximální povolené svislé zatížení spojky je 120 kg a je určená pro přívěsy vybavené nájezdovou brzdou do nejvyšší povolené/technicky přípustné hmotnosti přívěsu 1600 kg.

Přední část tažné spojky je vybavena indikátorem správného připojení. U odpojeného nebo špatně připojeného kloubu je plastový indikátor zapadlý do kovového lůžka na hlavě tažné spojky a je vidět pouze červený plastový kroužek. Při správném připojení se vysune indikátor z kovového lůžka nahoru a zůstane ve vysunuté poloze tak, že pod červeným vrchním kolečkem je zřetelně patrná zelená barva po celém obvodu spodní části indikátoru.

Poblíž čepu ovládací páky pak najdete indikátor míry opotřebení tažné spojky. Po připojení tažné spojky lze rychle posoudit míru opotřebení kloubového spojení a s tím spojená rizika. Indikátor míry opotřebení se skládá opět ze zelené a červené plastové části. Po připojení neopotřebené tažné spojky na neopotřebený kulový závěs je dobře patrné zelené i červené pole indikátoru. Postupným opotřebováváním dosedacích ploch kloubu dochází k postupnému skrývání zelené části indikátoru. Pokud je po připojení kloubu na tažnou kouli vidět u ovládací páky pouze červený část indikátoru míry opotřebení, je nutné vyměnit tažnou spojku za novou. Pozor! Pokud máte na vozidle nadměrně opotřebenou tažnou kouli, neobjeví se zelená část indikátoru ani po připojení nové tažné spojky a existuje reálné riziko rozpojení spoje během jízdy.

Cena bez DPH
1 032,00 Kč
Cena s DPH
1 249,00 Kč
Skladem