Jak správně vybrat přívěs?

Jaký velký přívěs, v jaké hmotnost a s jakým vybavení si mám vybrat

Obecně platí, že nejlepší je vybrat přívěs dle nákladu, jaký chcete nejčastěji vozit. Dalšími omezeními jsou samozřejmě skladovatelnost a omezení dle tažného vozidla.

Mám si vybrat přívěs s plechovými, překližkovými nebo hliníkovými bočnicemi

 • Výhody plechových bočnic: lehkost.
 • Výhody překližkových bočnic: pevnost, odolnost při odírání a opírání materiálu.
 • Výhody hliníkových bočnic: pevnost a lehkost; ideální materiál při jejich častém odnímaní.

Je lepší nebrzděný přívěs s trubkovou ojí nebo s „V“ ojí

 • Výhody trubkové oje: skladovatelnost přívěsu (možnost zasunutí oje), větší poloměr při couvání a lomení přívěsu.
 • Výhody „V“ oje: lepší rozložení váhy nákladu; při délce ložné plochy přívěsy 2,5 m a více je již „V“ oje nutnost.

Je lepší přívěs s koly pod ložnou plochou nebo vedle ložné plochy

 • Výhodou přívěsu s koly pod ložnou plochou je možnost snazšího nakládání z boku (vyrábíme přívěsy s hliníkovými bočnicemi, které lze snadno vyjmout nebo sklopit). U přívěsů s koly pod ložnou plochou se také snižuje celková šířka přívěsu.
 • Výhodou u přívěsů s koly vedle ložné plochy je nižší těžiště a nižší nakládací plocha (výška podlahy přívěsu pod země). Přívěsy s koly vedle ložné plochy bývají také levnější.

Mám vybrat přívěs brzděný nebo nebrzděný

 • Výhodou nebrzděného přívěsu je jednoznačně cena. Nebrzděný přívěsný vozík je také jednodušší na údržbu, protože odpadá starost o brzdový systém.
 • Výhodou brzděných přívěsných vozíků je jejich větší užitečná hmotnost, více tedy naložíte. Větší bezpečnost je také silný pozitivní faktor, což oceníte především v zimě, a pokud máte přívěs plně naložený.
 • Informace o omezení služeb

  AKTUÁLNÍ STAV SLUŽEB

  Prodej náhradních dílů

  Prodej náhradních dílů (včetně jejich identifikace) probíhá prostřednictvím e-shopu, telefonních linek a emailu. Neváhejte se na nás obracet se svými dotazy, fotografiemi dílů či popisem závady. Osobní nákup na prodejně Chořelice 1050,Litovel  je omezen :vstup na prodejnu je umožněn jen jednotlivě pouze v ochranných pomůckách(roušky popř.rukavice).Preferujeme platbu kartou nebo předem na účet (objednávka přes eshop).  Zasílání balíků funguje normálně.

  Prodej přívěsů

  Prodej přívěsů funguje obdobným způsobem jako prodej náhradních dílů. Veškeré detaily objednávky s vámi vyřešíme telefonicky nebo emailem. Neváhejte si psát o informace, fotografie a další detaily.

  Servis

  Servis přívěsů funguje normálně, pouze s jistými omezeními při převzetí/předání přívěsu a úhradě provedených prací. Preferujeme platbu kartou nebo předem na účet.

  Poradna

  Chtěli jste se stavit na konzultaci, co s vaším přívěsem, nájezdovou brzdou, navijákem nebo máte jakýkoliv jiný dotaz? Neváhejte nás kontaktovat na telefonech, emailem nebo prostřednictvím formuláře přímo u zboží v eshopu. Budeme se vám věnovat se stejnou péčí, jako by jste přijeli osobně. Svůj dotaz můžete položit také veřejně v diskuzi u produktu, kde pak spolu s naší odpovědí poslouží i ostatním v době, kdy zrovna nejsme na telefonech nebo u počítače.

  Půjčovna

  Provoz půjčovny byl do odvolání zastavem. O otevření půjčovny budeme informovat hned, jakmile bude její provoz možný.