Řidičská oprávnění pro jízdu s přívěsy

Skupiny a podskupiny řidičského oprávnění řeší § 80 a § 81 zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu. Důležitá změna ohledně řidičských oprávnění a přívěsů proběhla
19. 1. 2013.

Zákon č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, § 80a Skupiny vozidel (výtah)

Písm. e) B1 jsou zařazena čtyřkolová motorová vozidla s výjimkou vozidel uvedených v písmeni a), jejichž výkon nepřevyšuje 15 kW a hmotnost v nenaloženém stavu nepřevyšuje 400 kg nebo 550 kg u vozidel určených k přepravě zboží.

Písm. f) B jsou zařazena motorová vozidla s výjimkou vozidel uvedených v písmenech a) až e), jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg, s nejvýše 8 místy k sezení kromě místa řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3 500 kg nebo v případě rozšíření rozsahu nepřevyšuje 4 250 kg.

Písm. g) C1 jsou zařazena motorová vozidla s výjimkou traktorů, jejichž největší povolená hmotnost převyšuje 3 500 kg, ale nepřevyšuje 7 500 kg, s nejvýše 8 místy k sezení kromě místa řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg.

Písm. h) C jsou zařazena motorová vozidla s výjimkou traktorů a vozidel uvedených v písmeni g), jejichž největší povolená hmotnost převyšuje 3 500 kg s nejvýše 8 místy k sezení kromě místa řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg.

Písm. k) B+E jsou zařazeny jízdní soupravy složené z vozidla uvedeného v písmeni f) a přípojného vozidla o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg.

Písm. l) C1+E jsou zařazeny jízdní soupravy, jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 12 000 kg, složené:

 1. z vozidla uvedeného v písmeni g) a přípojného vozidla o největší povolené hmotnosti vyšší než 750 kg, nebo
 2. z vozidla uvedeného v písmeni f) a přípojného vozidla o největší povolené hmotnosti vyšší než 3 500 kg

Písm. m) C+E jsou zařazeny jízdní soupravy složené z vozidla uvedeného v písmeni h) a přípojného vozidla o největší povolené hmotnosti vyšší než 750 kg.

Zákon č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, § 81 Rovnocennost řidičských oprávnění (výtah)

Písm. g) C+E opravňuje také k řízení vozidel zařazených do skupin B+E a C1+E.

Písm. h) D+E opravňuje také k řízení vozidel zařazených do skupin B+E a D1+E.

Písm. i) C1+E nebo D1+E opravňuje také k řízení vozidel zařazených do skupiny B+E.

Písm. j) C+E opravňuje také k řízení vozidel zařazených do skupiny D+E, pokud má držitel řidičské oprávnění pro skupinu D.

Největší povolenou hmotností se dle vyhlášky Ministerstva dopravy a spojů
č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, rozumí: „největší hmotnost, se kterou smí být vozidlo užíváno v provozu na pozemních komunikacích“.

 • Informace o omezení služeb

  AKTUÁLNÍ STAV SLUŽEB

  Prodej náhradních dílů

  Prodej náhradních dílů (včetně jejich identifikace) probíhá prostřednictvím e-shopu, telefonních linek a emailu. Neváhejte se na nás obracet se svými dotazy, fotografiemi dílů či popisem závady. Osobní nákup na prodejně Chořelice 1050,Litovel  je omezen :vstup na prodejnu je umožněn jen jednotlivě pouze v ochranných pomůckách(roušky popř.rukavice).Preferujeme platbu kartou nebo předem na účet (objednávka přes eshop).  Zasílání balíků funguje normálně.

  Prodej přívěsů

  Prodej přívěsů funguje obdobným způsobem jako prodej náhradních dílů. Veškeré detaily objednávky s vámi vyřešíme telefonicky nebo emailem. Neváhejte si psát o informace, fotografie a další detaily.

  Servis

  Servis přívěsů funguje normálně, pouze s jistými omezeními při převzetí/předání přívěsu a úhradě provedených prací. Preferujeme platbu kartou nebo předem na účet.

  Poradna

  Chtěli jste se stavit na konzultaci, co s vaším přívěsem, nájezdovou brzdou, navijákem nebo máte jakýkoliv jiný dotaz? Neváhejte nás kontaktovat na telefonech, emailem nebo prostřednictvím formuláře přímo u zboží v eshopu. Budeme se vám věnovat se stejnou péčí, jako by jste přijeli osobně. Svůj dotaz můžete položit také veřejně v diskuzi u produktu, kde pak spolu s naší odpovědí poslouží i ostatním v době, kdy zrovna nejsme na telefonech nebo u počítače.

  Půjčovna

  Provoz půjčovny byl do odvolání zastavem. O otevření půjčovny budeme informovat hned, jakmile bude její provoz možný.