Tažná spojka AL-KO AK 270+zámek+vložky 35/40/50+Safety Ball+Soft Dock

Objednací číslo: 000056
Skladem 2 ks
3 159,00 Kč za 1 ks
(2 610,74 Kč bez DPH)

Popis produktu

Sada tažné spojky AL-KO AK 270 pro tažnou trubku o průměru 50 mm s gumovou krytkou Soft Dock, distančními vložkami pro montáž na tažné trubky průměru 35, 40 a 45 mm a bezpečnostní vložkou AL-KO Safety Ball s vložným zámkem pro zabezpečení vašeho přívěsu před krádeží.

Tažná kulová spojka (přípojný kloub) AL-KO AK 270 nahrazuje na některých brzdách starší typ AK 270 a je s ním zaměnitelná. Je určená pro montáž na nájezdové brzdy do 2700 kg s průměrem tažné trubky 50 mm a vrtáním pro horizontálně umístěné upevňovací šrouby. Díky přiloženým distančním vložkám je možné ji namontovat rovněž na tažnou trubku o průměru 45, 40 nebo 35 mm Spojka se běžně upevňuje dvěma horizontálně umístěnými šrouby (nejsou součástí dodávky, na přání dodáváme samostatně). V zadní části tažné spojky je také otvor pro vertikálně umístěný šroub, který umožňuje použít tažnou spojku i na nájezdových brzdách s upevňovacími šrouby umístěnými "do kříže".

Maximální povolené svislé zatížení spojky je 120 kg a je určená pro přívěsy vybavené nájezdovou brzdou do nejvyšší povolené/technicky přípustné hmotnosti přívěsu 2700 kg.

Tažná spojka je vybavena indikátorem správného připojení. U odpojeného nebo špatně připojeného kloubu je zelený plastový indikátor zapadlý do kovového lůžka na hlavě tažné spojky a není vidět. Zároveň je jasně viditelný červený proužek na zadní straně rukojeti. Při správném připojení se vysune indikátor z kovového lůžka nahoru a zůstane ve vysunuté poloze tak, že je zřetelně viditelný. Při tom se páka sklopí do zavřené polohy a červený proužek na její zadní straně se skryje.

Na pravé boční straně spojky najdete indikátor míry opotřebení. Po připojení tažné spojky lze rychle posoudit míru opotřebení kloubového spojení a s tím spojená rizika. Indikátor míry opotřebení je rozdělen na dvě části - jedna je označena znaménkem "+" a jedna "-". Po připojení neopotřebené tažné spojky na neopotřebený kulový závěs se jezdec indikátoru nachází v poli se znaménkem "+". Postupným opotřebováváním dosedacích ploch kloubu dochází k postupnému přesouvání ukazatele indikátoru. Pokud je po připojení kloubu na tažnou kouli ukazatel indikátoru v poli se znaménkem "-", je nutné vyměnit tažnou spojku za novou. Pozor! Pokud máte na vozidle nadměrně opotřebenou tažnou kouli, nebude se ukazatel nacházezt v poli "+" ani po připojení nové tažné spojky a existuje reálné riziko rozpojení spoje během jízdy!

Oproti staršímu typu je tato tažná spojka rovněž vybavena rukojetí z měkčeného plastu a protiskluzovou ochranou. Na rukojeti se nově také nachází stiskací pojistka zabraňující samovolnému nebo nechtěnému otevření tažné spojky.

Díky přiloženému vložnému zámku lze tažnou spojku po připojení na kouli tažného vozidla snadno zamknout (zámek se vkládá do otvoru v levé straně rukojeti do otvoru v kuželovitém výstupku, pro vložení zámku je třeba nejprve vylomit plastovou záslepku). V takto zamčeném stavu může zůstat i během jízdy. Pokud potřebujete tažnou spojku zamknout i když není připojena na tažné kouli, použijte přibalenou bezpečnostní vložku Safety Ball. Stačí ji "zarazit" do tažné spojky místo koule tažného vozidla. Tažná spojka se následně na vložce zavře a lze ji zamknout.

Dodáváno s gumovou krytkou Soft Dock pro ochranu tažného vozidla před poškrábáním při drobných kolizích během manipulace s přívěsem a třemi distančími vložkami pro montáž na tažné trubky o průměru 35, 40 nebo 45 mm. Rozteč bočních montážních otvorů je 47-54 mm. Rozteč otvorů pro montáž 1x vertikálním a 1x horizontálním šroubem je 40 mm.

Obsah balení:

  • 1x tažná spojka AK 270
  • 1x gumová krytka AL-KO Soft Dock
  • 1x distanční vložka pro montáž na trubku o průměru 45 mm
  • 1x distanční vložka pro montáž na trubku o průměru 40 mm
  • 1x distanční vložka pro montáž na trubku o průměru 35 mm
  • 1x vložný zámek se dvěma klíči
  • 1x bezpečnostní vložka AL-KO Safety Ball
  • montážní materiál (2x šroub M12x75 s šestihranou hlavou, 1x šroub M12x75 vratový, 2x samojistná matice M12, 4x podložka)
  • pomocné klínky proti vysunutí tlumiče při výměně tažné spojky (1x 12x34,5mm a 1x 12x49,5mm)

Hmotnost tažné spojky 2,1 kg

Výrobce: AL-KO
maximální hmotnost přívěsu: 2700 kg
maximální povolené svislé zatížení: 120 kg
hodnota D/Dc: 21,6 kN
pro kouli o průměru: 50 mm
materiál: plech
otvory pro uchycení horizontálně: ano
otvory pro uchycení vertikálně: ne
otvory pro uchycení do kříže: ano
otvory pro šrouby: M12
utahovací moment: 75 Nm
homologace: E1 55R-01 2669
zámek součástí dodávky: ano
montáž na trubku průměru: 50 mm
pro přívěsy: brzděné
Part ID: 1730084
Objednací číslo: 000056

Dotaz na produkt

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.