Tažná spojka AK 351 pr. 60 mm, 3500 kg, šrouby, soft dock, k nájezdové brzdě

Objednací číslo: 60025
Skladem 1 ks
2 999,00 Kč za 1 ks
(2 478,51 Kč bez DPH)

Popis produktu

Výrobce: AL-KO
maximální hmotnost přívěsu: 3500 kg
maximální povolené svislé zatížení: 350 kg
hodnota D/Dc: 31 kN
pro kouli o průměru: 50 mm
materiál: litina
otvory pro uchycení horizontálně: ano
otvory pro uchycení vertikálně: ne
otvory pro uchycení do kříže: ne
otvory pro šrouby: M16
utahovací moment: 195 Nm
homologace: E1 55R-01 1595
zámek součástí dodávky: ne
montáž na trubku průměru: 60 mm
pro přívěsy: brzděné
Part ID: 1223716
Objednací číslo: 60025

 

Tažná spojka AL-KO AK 351 z produktové řady AL-KO Premium Profi nahrazuje dnes již nevyráběný model tažné spojky AL-KO AK 350. Stejně jako modelu AK 300 má robustní tělo z litinového odlitku, které je nově opatřeno přípravou pro vestavbu integrovaného zámku, vylepšený závěr a ovládací madlo se stiskací pojistkou. Model AK 351 je vybavený předním indikátorem správného zapojení (nasazení na kulový čep) a ukazatelem míry opotřebení kulového spoje. Výřezy v okraji spojky umožňují osazení hrany tažné spojky tzv. Soft Dockem - pružným gumovým chráničem.
Tažná spojka AL-KO AK 351 je určená pro montáž na trubku nájezdové brzdy o průměru 60 mm (např. AL-KO 2,8VB, Profi V 3500 a další). V případě montáže na trubku o menším průměru je nutné použít redukční vložky. Spojka je určená pro nájezdové brzdy AL-KO s uchycením dvěma šrouby M16 horizontálně v rozteči 54 mm. Lze jí však osadit i na jiné brzdy se stejným úchytem.

  • Součástí dodávky je samostatná tažná spojka včetně indikátoru správného zapojení a ukazatele míry opotřebení, AL-KO Soft Dock - gumová ochrana přední hrany spojky a montážní šrouby se samojistnými maticemi.
  • Tažná spojka je opatřena šachtou pro montáž integrovaného zámku. Šachta je krytá plastovou záslepkou, po jejímž odstranění lze snadno namontovat zámek. Zámek není součástí dodávky.
  • Součástí dodávky nejsou redukční vložky. Tažná spojka se však dodává také ve zvýhodněných setech včteně příslušenství (šrouby, Soft Dock, redukční vložky a pomocný klínek pro zajištění tlumiče) obj. č. 100386 nebo jako tzv. Safety Kit včetně zámku a bezpečnostní vložky Safety Ball obj. č. 60213.

UPOZORNĚNÍ:

Ukazatel míry opotřebení na tažné spojce signalizuje opotřebení kulového spoje, nikoliv pouze opotřebení samotné tažné spojky. Pokud ryska ukazatele směřuje do červeného pole označeného znaménkem "-", znamená to jednu z následujícíh možnosti:

  • Je nadměrně opotřebená tažná spojka. Kulový čep po kontrole měrkou nebo posuvným měřítkem nevykazuje nadměrnou míru opotřebení nebo nepravidelné opotřebení. Řešením je výměna tažné spojky.
  • Je nadměrně opotřebený kulový čep (koule) tažného zařízení. Tažná spojka zapojená na neopotřebený kulový čep má rysku ukazatele míry opotřebení v zeleném poli označeném "+". Měrka pro kontrolu míry opotřebení kulového čepu propadne přes kouli. Řešením je výměna kulového čepu tažného zařízení.
  • Je opotřebený kulový čep (koule) i tažná spojka. Tažná spojka při zapojení na neopotřebenou kouli má rysku ukazatele míry opotřebení v červeném poli "-" a měrka pro kontrolu míry opotřebení kulového čepu propadne přes kouli. Řešením je výměna obou součástí. I přesto, že ukazatel míry opotřebení může ukazovat do zeleného pole po výměně pouze jedné součásti, není takové spojení bezpečné.
  • Je nesprávně uzavřený nebo poškozený mechanismus uzávěru tažné spojky. To může být způsobeno nedostatečným promazáním pohyblivých částí nebo poškozením uzavíracího mechanismu. Doporučujeme kontrolu v odborném servisu.

Pro minimalizaci opotřebení tažné spojky i tažné koule je nutné udržovat kulový spoj čistý a promazaný. V pravidelných intervalech očistěte kouli i vnitřek tažné spojky od všech nečistot a zbytků mazacího tuku a naneste novou vrstvu neznečištěné vazelíny. Prach a nečistoty, které během provozu ulpí v mazacím tuku přispívají k rychlejšímu opotřebení (obroušení) koule i uložení tažné spojky. K velmi rychlému opotřebení vede také provozování kulového spoje bez mazacího tuku nebo nedostatečně namazaného.

Dotaz na produkt

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.